Kdo jsme

Jsme dvě kamarádky, které spojuje stejný pohled na trénink psů. Každá z nás zajímá trochu jiným obor, a tak se navzájem můžeme doplňovat a inspirovat. Naše cesty se propojily ve společné projekty, a tak časem vznikla i naše psí škola Dancing Dogs.

O Terce

Žiju se třemi psy, s bílým ovčákem Falcem, borderákem Bartem a štěňátkem flaticí Julinkou v malé vesničce na jihu Čech. Spolu s Bartem se aktivně věnujeme dogdancingu. Mezi naše největší úspěchy patří např. 3. místo na MR border kolií 2019 v divizi HTM a 1. místo na Open Slovak – Australian Championship 2019 v kategorii HTM2. Od roku 2015 se věnuji tréninku jiných týmů, vedu kurzy poslušnosti v praxi, dogancingu, pořádám tábory, semináře a jiné akce. Od roku 2015 se věnuji dočasným péčím, spolupracovala jsem např. s azylem Cibela a s azylem Voříškov. Pod rukama mi prošlo několik extrémně bázlivých zvířat, kterým patří velký dík za zkušenosti, které jsem díky nim získala. 

O Katce

Se psy jsem začínala už v dětství dělat kynologické sporty agility a dogdancing a díky tomu jsem se seznámila s učením pomocí pozitivního posilování. Napsala jsem knihu Dogdancing aneb Tanec se psem a podílela se na překladu knih o tréninku zvířat od Gabrielle Harris. Během let mi život zpestřovali border kolie, ale i welsh corgi a ovčák adoptovaný z útulku. Je pro mě důležité udržet psy v dobré fyzické kondici co nejdéle i pro každodenní vycházky, takže se dlouhodobě zaměřuji i na canine fitness.

Více o nás

Sídlíme na pomezí jižních Čech a Vysočiny ve Žďáře u Kamenice nad Lipou, kde máme k dispozici venkovní i vnitřní prostory. Pro vícedenní akce využíváme prostory zrekonsruovaného statku v Mostku (Dolní Hrachovice, okr. Tábor). Pro přespolní pořádáme také online akce, intenzivní tréninky a tábory v různých částech republiky. Všechny akce probíhají v pozitivním duchu a přátelské atmosféře. Používáme metodiku pozitivního posilování. Nepoužíváme fyzické korekce ani tresty. Sympatizujeme s myšlenkami a metodikami Františka Šusty, Lenky Blachové, Gabby Harris, Susan Garrett, Emily Larham, Denise Fenzi, Grishi Stewart nebo Turid Rugaas.

Náš kodex

„Ke psovi vždy přistupujeme s respektem.“

Při tréninku vždy chceme postupovat v souladu s přirozeným chováním a potřebami psa.

„Věříme v neustálé sebevzdělávání.“

Každý obor jde kupředu. I my chceme držet krok s dobou a pravidelně se účastníme vzdělávacích akcí s předními odborníky.

„Svému psovi jste nejlepším trenérem VY.“

Vy svého psa znáte nejlépe. My jsme tu od toho, abychom vám při tréninku radili, podporovali vás, konzultovali s vámi postupy a navzájem se inspirovali. Samotný trénink pak máte na starosti vy sami.

„Najdete nové přátele.“

Potkáte spoustu lidí, kteří mají podobné zájmy jako vy. Vždycky tak budete mít někoho, s kým sdílet svoje radosti i starosti a kdo vám bude rozumět. Využívejte toho, že se stanete součástí jedinečné komunity.

„Program je řízen vašimi potřebami.“

Každý potřebujeme něco jiného. Někdo potřebuje, aby se pes na procházce držel pořád blízko, někdo zas, aby vždy přišel na zavolání, někdo chce se psem sportovat. Trénink tak má být uzpůsoben danému týmu vždy na míru, aby vyhovoval právě jeho potřebám.

„Domlouváme se se psy po dobrém.“

Trénink chceme mít nejen efektivní, ale především etický. Naši čtyřnozí společníci si férový přístup zaslouží. Při jejich učení tak používáme postupy, které jsou podložené teoretickými experimenty a jejich úspěšným zavedením do praxe.

Jste tu poprvé?

Prioritou je pro nás individuální přístup. Každého zájemce proto nejprve zveme na individuální trénink, kde se vzájemně poznáme. Popovídáme si o vašem psovi a o tom, čeho byste chtěli tréninkem docílit. Hned si ukážeme, jak jednoduchými hrami zlepšit spolupráci se psem. Probereme vhodné tréninkové pomůcky, jako jsou postroje, vodítka i pamlsky a hračky. Nakonec se domluvíme, jaký další trénink je pro vás a vašeho psa nejvhodnější.